הזמנת מונית בברלין

ברחבי ברלין ישנן בסביבות 7,000 מוניות ניתן להשיג מונית באחת מהדרכים הבאות: 1. אם אתם נמצאים בחוץ, ניתן לנופף למונית פנויה. תוכלו להבחין שהיא פנויה כאשר השלט שעל גגה מואר.

2. אם ברצונכם להזמין מונית למקום מסוים, ניתן ליצור קשר טלפוני עם אחת מחברת שירותי המוניות הנ"ל: Taxi Berlin: +49 30 – 20 20 20 Würfelfunk: +49 30 – 21 01 01 TaxiFunk Berlin: +49 30 – 44 33 22 Quality Taxi: +49 30 – 26 300 0 City-Funk Berlin: +49 30 – 21 02 02 Funk Taxi Berlin: +49 30 – 26 10 26 Talixo: +49 30 – 346 497 360

מוניות משדה התעופה ואליו
בכל תחנה מרכזית ושדה תעופה בברלין ישנן שורות מוניות הממתינות בחוץ. ניתן לעלות על כל אחת מהמוניות ואין חובה לבחור דווקא במונית הנמצאת בראש השורה.
טיפ: בשדות התעופה בברלין כדאי לשים לב לקחת מונית רק משורת המוניות המסומנת, זאת על מנת להמנע מהסיכוי לנסוע עם נהג מונית מתחזה. דרך נוספת להבחין באוטנטיות של המונית היא על ידי לוחות הזיהוי הברלינאיות ומספר הזיכיון הממוקם על יד החלון האחורי.
שימו לב! מספר זיכיון הגבוה מ- 8,000 אינו קיים בברלין!

תעריפי מוניות בברלין
בברלין ישנו תעריף מחייב לכל המוניות התקף 24 שעות ביממה, שבעה ימים בשבוע. בתחומי העיר נקבע התשלום על פי מונה המונית. הסכמים אישיים בין הנוסע לנהג טרם הנסיעה מותרים רק כאשר יעד הנסיעה הוא מחוץ לתחומי העיר. תעריף הנסיעה הבסיסי הוא 3.20 אירו, מעבר לכך מתווסף תעריף הנסיעה של 1.65 אירו לקילומטר למשך 7 הקילומטרים הראשונים. הסכום לנסיעה חל מהקילומטר השביעי הוא 1.28 אירו לקילומטר. המתנה בזמן עומסי תנועה לא אמורה להשפיע על דמי הנסיעה.

אמצעי תשלום
כשאתם נוסעים במונית, כדאי שיהיה ברשותכם תמיד כסף קטן, זאת מכיוון שנהגי מוניות אינם מחויבים להחזיק סכום גדול לעודפים. תשלום באמצעות כרטיסי אשראי עדיין אינו אפשרי בכל המוניות, אך אם אתם מזמינים מונית (בטלפון) אתם יכולים לציין את הדרך ברצונכם לשלם. בנוסף, מדבקות על צידי החלונות של המוניות מעידות אם ניתן לשלם בכרטיס אשראי באותה מונית.

סקירה כללית על מסלולים סטנדרטיים של מוניות בברלין
תעריף הנסיעה עלול להשתנות בהתחשב במספר האנשים הנוסעים וכמות המזוודות. דמי הנסיעה הרשומים מטה מייצגים את מסלול הנסיעה הקצר ביותר של מונית בה 2 נוסעים עם מזוודות בגודל סטנדרטי הנכנסות לבגאז'. אלכסנדר פלאץ - שדה התעופה טגל = €25 אלכסנדר פלאץ - שדה התעופה שנפלד = €33 אלכסנדר פלאץ - תחנה מרכזית ברלין = €13 תחנת גן החיות (zoologischer garten) - שדה התעופה שנפלד = €38 תחנת גן החיות (zoologischer garten) - שדה התעופה טגל = €20 קבלות: תמיד כדאי לבקש קבלה, זאת למקרה המצער שבו שכחתם משהו במונית. בעזרת קבלה ניתן לאתר את המונית בה נסעתם. הקבלה צריכה להכיל את המידע הבא: כתובת חברת המוניות, מספר זכיון, דמי נסיעה, תאריך, מסלול וחותמת. תקנות מסלול נסיעה קצר: אם אתם מעוניינים לנסוע מסלול קצר בלבד, ניתן לעצור מונית ישירות מהרחוב. התעריף למסלול הקצר הוא 4 אירו למרחק של 2 ק"מ. אל תשכחו לשאול את הנהג ברגע שנכנסתם למונית אם הוא מבצע נסיעות קצרות בשם Kurzstrecke (מבוטא: קוּרְצְשְטֶקֶה). תקנות המסלול הקצר אפשריות רק במוניות שעוצרים ברחוב ורק עבור מרחק של עד 2 קילומטר.

טיפ: נהוג לעגל את המחיר למעלה או לתת טיפ של 2-3 יורו.ראו גם : הזמנת מונית בחו"ל