המצאות והגעה לברלין מנמל התעופה

ברלין - ניו יורק של המאה ה-21 יש יאמרו. ברלין היא יעד אורבני נהדר לטיול, אם אתם אוהבים טיולי עירוני, מוזיאונים, אטרקציות, מסעדות טובות, ברים, תיאטראות, היסטוריה ועוד.. אז ברלין, הזה המקום להיות בו, מה גם שביחס לערים חשובות אחרות באירופה המחייה בברלין באופן יחסי זולה. ברלין היא מקום נוח לטיול, אם זה טיול רגלי, או עם תחבורה כלשהי, התחבורה בברלין נהדרת, הטיול הרגלי מהפנט עם כל הגרפיטי, מבנים מעניינים והיסטוריים ומונומנטים למינהם. ברלין היא עיר גדולה, המחולקת למזרח ומערב ולמחוזות. 

קל להסתדר בברלין מבחינה תחבורתית ובכלל, אם זה אוטובוס, טראם, רכבות או מוניות. ניתן לעצור מונית כרחוב, כאשר תראו את הנורה הצהובה שעל גג המונית דולקת, אזי המונית פנויה, נסיעה זולה יכולה לעלות 4 יורו עד 2 ק"מ. בעמוד זה " התמצאות והגעה לעיר " נספק אינפורמציה על הגעה משדה התעופה והתמצאות בעיר.

שני נמלי תעופה עיקריים בברלין, ( אשר במועד מסוים בשנים הקרובות התאחדו לנמל תעופה אחד - Brandenburg ) אל שניהם מגיעים טיסות מהארץ. הראשון שמו Tegal המכונה גם  " Otto Lilienthal " וראשי תיבות המשמשים אותו,  TXL והוא ממוקם כ-8 ק"מ צפונית לברלין. שדה התעופה השני שמו  Schonefeld הממוקם כ-18 ק"מ דרומית לברלין, ראשי התיבות המייצגים אותו, SXL .

S-Bahm, הרכבות של ברלין, מסומנות בשלטי S גדולים וירוקים, 15 קווים, כ-380 ק"מ וכ-170 תחנות. הכרטיסים הנרכשים ל- s-bahm זמינים גם לאוטובוסים, U-Bahm טרמים ( חשמליות ), וההיפך, ניתן לרכוש אותם במכונות המוצבות בתחנות ובתחנות מסוימות בקיוסקים, ניתן לקבל גם מפה של הרכבות.

Kurzstrecke-short Trip- מסלול נסיעה קצר.

ברלין מחולקת לאזורים ע"פ התחבורה- AB מרכז העיר עד גבולות העיר , מחיר 2,60 יורו לנסיעה אחת, הכרטיס תקף עד שעתיים. ABC האזור המקיף את העיר, 3,20 יורו עד שעתיים. לפני נסיעה אמתו אם הכרטיס בתוקף.

כרטיס בודד כיוון - 2.60 יורו AB
כרטיס בודד כיוון מחוץ למרכז, 3.20 יורו 3.20 יורו
Quadruple Card- Fahrten Kart 
4 יחידים  8.80 יורו ל AB
כרטיס יומי - AB 6.70 יורו , Tages Karte
כרטיס יומי - 7.20 ABC יורו  Tages Karte.

את הכרטיסים ניתן לקנות במכונות שנקראות Vanding Machines והם מקבלות שטרות עד 10 יורו.
בתחנות מרכזיות וגדולות ניתן לרכוש את הכרטיסים בדוכן מיועד לכך וניתן גם לשאול שאלות, אוטובוסים מקבלים גם מזומן.
את הכרטיסים צריך לאמת במכונות המיועדות לכך, המכונות נמצאות בפלטפורמות של U-Bahn ו  S-Bahn ובתוך האוטובוסים עצמם. 
שימו לב פקחים מסתובבים ומחפשים, לעיתים הם לבוש לא רשמי והקנס לכרטיס לא בתוקף הוא 40 יורו.

רכבות
רכבת ה -S-Bahn הינה דרך מהירה להסתובב בברלין, המיוחד סביב הטבעת של ברלין ה- ringbahn, הרכבת נוסעת סביב, ואם אתם מעוניינים להגיע מקצה אחד של העיר למשנהו זו דרך נוחה מאוד.
במרכז העיר ה S-bahn ממזרח למערב , S75, S7, S5  Ostreuz-Westkreuz.
צפון דרום, S25, S2, S1 Gesunderunnen-friedrichstrabe, Postdamer-Sudkreuz
קווים הנעים סביב העיר S41, S42, S45, S46, S8.

ה U-bahn היא הרכבת התחתית או המטרו, מסומנת בשלט כחול עליו מצוין האות U. בתחנות של ה-U-bahn ישנם שלטים אלקטרונים שמראים על הרכבת הבאה המגיעה. הקווים מגיעים גם לאזורים אשר מחות לעיר, ABC. בימי שישי, שבת, חג המולד וערב ראש השנה החדשה פועלת הרכבת גם בלילה בין השעות 1:30-4:30, ביום יום בדרך כלל אין רכבות לילה, אך החשמליות והאוטובוסים עובדים בלילה, כאשר יוצאים כל כחצי שעה, הקווים מקבילים לקווי ה-U.

אוטובוסים
ישנם יותר מ-1400 אוטובוסים השייכים ל BVG. האוטובוס המשמעותי והחשוב, הוא האוטובוס הצהוב קומותיים, מספר 100 ו 200. האוטובוס הינו סמל תיירותי בברלין וכדאי לעלות עליו גם אם אין לכם יעד מסוים, אלא לשם טיול וסיור בעיר, האוטובוס עובר באתרים חשובי בעיר, יוצא מ Zoo station או לחילופין מ Alexander platz. קו 200 קצת שונה מכיוון שעובר גם ברובע Kutuforum. לעיתים אף הנהג ישמיע הערות מסוימות על אתרים מסוימים.
האוטובוס זו דרך נוחה להסתובב בברלין, אך לעיתים איטית מדי. ישנו גם אוטובוס אקספרס, אך אינו עוצר בכל התחנות, מסומן ב-X .
TXL- בין שדה התעופה TEGA לבין אלכסנדרפלאטס.
X7-  בין u-Rudow לשדה התעופה Schonefeld.
X9 - בין  Tegal Flughafen ל Zoologischer Garten ל Urban rail station.
X10 - בין  Zoologjscher Garten, ל  Urban Rail Station, ו  Teltow Stadt urban rail station.

טראם
החשמליות של ברלין, אורך המסלולים כ-190 ק"מ וה Tram הברלינאי הוא מהוותיקים בעולם. הם מהירים, בטוחים, מדויקים, נוחים ונקיים. סך הכל 22 קווים, ניתן לרכוש כרטיס גם בתוך החשמלית וחלקם עובדים הלילה ומגיעים אך לתוך היער שבמזרח רובע מיטה.


משדה התעופה לעיר :

Sconefeld- נמל תעופה SXL

רכבות
Airport Express- רכבת מהירה היוצאת כל יום מ-4:30 בבוקר עד 23:00 בערב, כל כ-30 דקות, רכבות מספר RE7 ו RB14, שדה התעופה לברלין - Charlottenburg, עוצרת בתחנות, Ostebahnhof ( 15 דקות ), alexanderplatz, תחנה הבאה - Central station ועד ל- Berlin Zoo, כחצי שעה. האזור של שדה התעופה הוא C, לכן אתם צריכים כרטיס ABC.

מנמל התעופה שונפלד למרכז ברלין, קחו רכבת S9 ואו A45 של רכבת S-Bahn אשר תיקח את כם למרכז ברלין, עשר דקות הליכה מטרמינל לתחנה העילית שך שדה התעופה. אם אתם מעוניינים להגיע לתחנתה המרכזית של ברלין, קחו קו S9 ורדו בתחנת אוסטקרויץ, ostkreuz, שם עלו על הרכבות , S75, S7, S5, S3, אשר יוביל אתכם לתחנה המרכזית של ברלין.

אוטובוסים
ניתן להגיע גם באוטובוס, קחו קו X7 או 171 162, 735, N60, N7 יובילו אתכם לתחנת רכבת תחתית Rudow, משם אתם לוקחים את רכבת U7 למרכז ברלין.
קווים 161, 171, N46, N60 עוצרים מחוץ לבניין נמל התעופה.
קווים 163, 736, N46 ו N60 עוצרים גם בתחנת Flughafen Schonefeld אשר ממוקמת מספק דקות הליכה משדה התעופה.

מוניות

מערב העיר - תחנת גן החיות יכול לעלות 35-40 יורו
מזרח העיר - אלכסנדפלאטז יכול לעלות כ 35-40 יורו
קחו בחשבון שלנקודות מסוימות בעיר ישנן מחירים שונים, המחירים יכולים לעלות משמעותית מהמחירים המצוינים, תלוי מקומכם בברלין.

Tegal - נמל תעופה TXL

אוטובוסים
הדרך המהירה להגיע עם אוטובוס למרכז העיר ברלין מנמל התעופה טגאל, היא האוטובוס המהיר TXL, הנ"ל יוצא מנמל התעופה ועובר דרך תחנה המרכזית,  Jauptbahnhof, שדרות אונטר דן לינדן, Unter den Liden ואלכסנדרפלאץ, משך הנסיעה עד ל alexanderplatz הוא כ-40 דקות .
אוטובוס מספק X9 ו109  ( העובר באזור מלונות ) ייקחו אתכם עד תחנת Zoologischer.

אין תחנת רכבת ב- Tegal.

אתם זקוקים לעזרה בחיפוש של אפשרויות ליינה? שלחו לנו בטופס הכחול פרטים לגבי כמות אנשים, תאריכים, תקציב אם יש ונשלח לכם חינם אפשרויות לינה מומלצות.

ראו גם מלונות בברלין | אטרקציות בברלין


כל הזכויות שמורות לאתר in ברלין | in-berlin.co.il 2014